m

Usu quot accusam percipitur id, id mea sumo explicari, simul omnesque sea ne. An est mundi epicuri. Ex eum prima referr.

Somon DNA Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Somon DNA Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Yaşlanmayla birlikte, cildimizin kollajen üretimi yavaşlar, elastikiyeti azalır ve bunun sonucunda cilt yaşlanır eski parlak ve nemli görünümünü kaybeder. Ayrıca yağ oranı da azalarak çatlaklar ve sarkmalar meydana gelir.  Güneş lekeleri, lezyonlar cilt görünümünü bozar. Cildin elastikiyetini kaybetmesiyle birlikte kırışıklar ortaya çıkar, cilt sağlığını ve görünümünü olumsuz yönde etkiler. Yaşlandıkça vücudumuz için gerekli olan proteinleri ve mineralleri net bir şekilde sentezleyemeyiz. Bu nedenle yaşlı bir görünüm ortaya çıkar. Son zamanlarda popüler olan Somon DNA’sı tedavisi de bunlara çözümdür.

 

Somon DNA’sı cilt gençleştirmenin en doğal yöntemlerinden biridir. Polideoksiribonükleotid (PDRN), lazer tedavisinden sonra cilt dokusunun yenilenmesini destekleyen, somon alabalığının sütünden elde edilen bir DNA ekstraktıdır. Somondan elde edilen DNA’nın yapı taşları olan amino asit polinükleotidden oluşur. Bu polinükleotidler tamamen doğaldır ve hücresel düzeyde canlılık ve yenilenmenin anahtarı olan insan DNA’sında da bulunur. Somon DNA’sı ciltteki kollajen ve elastikiyeti arttırır. Bu somon DNA’sı takviyesi sayesinde cilt hızla iyileşir ve sıkılaşır. Sarkan ciltte gözle görülür bir iyileşme oluşur. Özellikle göz çevresindeki kırışıkların zamanla azaldığı gözlemlenir.

 

Son zamanlarda oldukça popüler olan Somon DNA uygulaması, oldukça güvenilir ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında herhangi bir iz ya da yan etki bırakmadığı için tedavi süresinde günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

X
Open chat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?